Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W 2016 mniej chętnych na nieruchomości, ale więcej na remonty

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 30 marz 2016 08:47
W 2016 mniej chętnych na nieruchomości, ale więcej na remonty
fot. Shutterstock

Według raportu L'Observatoire Cetelem w 2016 roku 32 proc. Polaków planuje wydatki związane z remontem domu czy mieszkania - wynika z danych przytoczonych przez Rzeczpospolitą. Optymizm w tym temacie potwierdzają też inne badania.

REKLAMA

Badanie dotyczyło 13 państw UE, a nasz kraj znalazł się w europejskiej czołówce jeśli idzie o remonty - podaje dziennik. Te dane ucieszyć powinny sklepy z artykułami dla majsterkowiczów i materiałami budowlanymi oraz wyposażeniem wnętrz. Euromonitor International prognozuje już 7-procentowy wzrost wydatków na narzędzia i artykuły dla majsterkowiczów - pisze "Rzeczpospolita". Więcej na stronie dziennika.

Optymizm dotyczący wzrostu wydatków na remonty potwierdza też raport "Portret finansowy Polaków 2015. Plany na 2016 rok" przygotowany przez Deutsche Bank. Ta publikacja jednak przewiduje mniejszą skalę wydatków na remonty - większe wydatki w tym zakresie przewiduje 19 proc. badanych. To wzrost wobec 14,5 proc. jakie przewidywano na 2015 rok.  Badanie pokazało, że to mężczyźni częściej niż kobiety myślą o remontach w 2016 r. . Remonty przewidywało 22 proc. badanych mężczyzn.  Inwestycje w takie prace deklarują najczęściej osoby w średnim wieku (najwięcej wskazań wśród osób w wieku 35-44 lata – 27 proc.).


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA