REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wybraliście najważniejsze handlowe wydarzenie 2015 roku

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 08 lut 2016 00:09
Wybraliście najważniejsze handlowe wydarzenie 2015 roku

Rok 2015 w segmencie handlowym upłynął pod znakiem decyzji, które mają służyć uporządkowania sytuacji w branży sanitarnej. Które z działań Czytelnicy uznali za najważniejsze?

REKLAMA

Działo się w handlu w 2015 roku – tak można podsumować ostatnie 12 miesięcy. Z jednej strony presja ze strony sklepów internetowych wymusza na wielu podmiotach zmianę polityki cenowej (a raczej po prostu obniżanie cen), ale też zaognia relacje na linii handel tradycyjny-producenci.

Handel nie wierzy, że producenci robią wszystko, co w ich mocy, by uporządkować sytuację na rynku Właśnie z chęci obrony interesów salonów i hurtowni oraz zachowania jakości swoich usług powstały Związek SHI oraz Polskie Stowarzyszenie Salonów Wyposażenia Wnętrza. Integracja firm handlowych i fakt, że dojrzały do tego, by wspólnie działać (pierwsze efekty kooperacji mamy zobaczyć już w tym roku) to z pewnością znak zmian jakie mają szansę nastąpić na rynku.

Na ile będą w stanie wspólnie działać i proponować efektywne rozwiązania, które będą kształtować branżę? Pokażą najbliższe miesiące. Zwłaszcza, że szykuje się batalia o kształt podatku od sprzedaży detalicznej – silny głos sprzedawców z segmentu łazienek będzie tu bardzo istotny.

Wyniki ankiety

Powstanie stowarzyszeń SHI oraz PSSWW - 47,22% głosów
Stabilizacja na rynku - 22,22% głosów
Wzrost znaczenia sprzedaży internetowej - 16,67% głosów
Refleks uruchamia centrum logistyczne LogiQ - 8,33% głosów
PSB Mrówka ma już ponad 200 marketów - 5,56% głosów


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA