REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wybraliście najważniejsze producenckie wydarzenie 2015 roku

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 08 lut 2016 00:07
Wybraliście najważniejsze producenckie wydarzenie 2015 roku
fot. Shutterstock

2014 rok był okresem fuzji i przejęć, a 2015? Nie brakowało zdarzeń, które mocno decydowały o kształcie segmentu producenckiego - nasi Czytelnicy wybrali te najważniejsze.

REKLAMA

Kiedy pod koniec 2014 roku Geberit zapowiedział, że przejmuje Sanitec, było to z pewnością najważniejsze wydarzenie w branży w ostatnich latach. Powstać miało bowiem przedsiębiorstwo, które swoim zakresem i pozycją na rynku będzie jednym z dominujących. W Polsce sytuacja była o tyle niecodzienna, że firma przejmowana była większa, niż przejmujący – proces integracji struktur Koło i Geberit jest więc z wielu punktów widzenia bardzo interesujący. O tym, jak przebiegał opowiemy podczas tegorocznego Forum Branży Łazienkowej. Prawie 44% głosujących właśnie łączenie obu firm uznało za najistotniejsze, producenckie wydarzenie roku.

Warto nadmienić, że doceniono też liczne inwestycje w infrastrukturę, których podjęło się kilka firm – budowa fabryk i magazynów wróży, że firmy czują potencjał w rozwoju rynku. Głosujący już w ramach dodatkowych zgłoszeń zwracali uwagę na znaczenie technologicznych zmian w produktach – popularyzację np. rozwiązań bezkołnierzowych. Po targach ISH trzeba zwrócić uwagę na to, że w portfolio wielu marek zaszło kilka ciekawych zmian.

Wyniki

Integracja struktur Geberit i Koło w Polsce - 43,66% głosów
Rozbudowa baz produkcyjnych - 22,54% głosów
Paradyż uruchamia swoje Centrum Handlowo-Logistyczne - 16,90% głosów
Rozwój portfolio producentów w kierunku rozwiązań kompleksowych - 15,49% głosów
inne - 1,41% głosów

Najważniejsze PRODUCENCKIE wydarzenie roku 2015
Create pie charts

REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA