Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wyniki finansowe Villeroy & Boch w pierwszym kwartale 2016

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 09 maj 2016 09:05
Wyniki finansowe Villeroy & Boch w pierwszym kwartale 2016
Siedziba Villeroy & Boch w Mettlach. / fot. Villeroy & Boch

W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku 2016, Grupa Villeroy & Boch zwiększyła swoje przychody o 1,6%. Segment łazienkowy wzrósł o 4,4%.

REKLAMA

W pierwszym kwartale 2016 roku przychody Grupy Villeroy&Boch wyniosły 198,4 milionów euro. Przychody wyliczane przy założeniu stałej podstawy walutowej (czyli niezmienionych kursów wymiany walut w stosunku do poprzedniego roku) osiągnęły poziom 199 mln euro (2,0%).

Dochody na rodzimym rynku Grupy w Niemczech wzrosły o 0,6 mln euro (1,0% ) osiągając poziom 60,6 milionów euro. Przychody poza granicami Niemiec wzrosły o 1,9% liczone rok do roku do 137,8 milionów euro.

Segment Łazienka i Wellness uzyskał przychody w wysokości 129,2 milionów euro w pierwszym kwartale 2016 roku, co oznacza wzrost o 4,4% w stosunku do roku poprzedniego. Przychody wzrosły o 5,4% przy stałej podstawie walutowej. Znaczące efekty negatywne kursowe wynikały z kursu rosyjskiego rubla, meksykańskiego peso i korony norweskiej.

Na rodzimym rynku Grupy Niemiec, przychody w segmencie łazienkowym wzrosły o 2,8% do 39,7 milionów euro w pierwszym kwartale. Znaczący wzrost przychodów odnotowano również w Chinach (25,3%), Wielkiej Brytanii (24,8%), Holandii (21,3%) i Szwecji (18,8%). Przychody we Francji (-5,7%) i we Włoszech (-4,8%) zmniejszyły się z powodu słabej kondycji branży budowlanej. Utrzymujące się trudne warunki polityczne i gospodarcze oraz osłabienie rubla sprawiło, że przychody w Rosji spadły o 33,0%.

W pierwszym kwartale 2016 roku Grupa Villeroy&Boch dokonała inwestycji na łączną kwotę 2,4 mln euro. Dwie trzecie (66,7%) tej kwoty wiąże się z segmentem Łazienka i Wellness i inwestycjami w nowe urządzenia w zakładach produkcyjnych w Niemczech, Rumunii, Tajlandii i Holandii.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego początku w bieżącym roku obrotowym. Przy założeniu stałego umiarkowanego wzrostu w gospodarce światowej i na podstawie znacznego wzrostu naszych zleceń zrealizujemy nasze roczne cele - skomentował wyniki Frank Göring, prezes firmy Villeroy & Boch. Oznacza to, że spółka osiągnie wzrost przychodów o 3% do 6%.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA