REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wzrosty przychodów PSB

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 15 wrz 2016 08:06
Wzrosty przychodów PSB
fot. Mrówka w Krośnie Odrzańskim
Wzrosty przychodów PSB

W sierpniu bieżącego roku centrala PSB odnotowała 23% wzrostu przychodów ze sprzedaży materiałów budowlanych do sieci PSB - w porównaniu do wyniku sprzed roku. Po podsumowaniu ośmiu miesięcy bieżącego roku wzrost utrzymał się na dwucyfrowym poziomie.

REKLAMA

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci PSB) w sierpniu 2016 r. były aż o 23% wyższe niż przed rokiem oraz 11% wyższe niż w lipcu 2016 r. Sprzedaż po ośmiu miesiącach 2016 r. była wyższa o 12% od analogicznego okresu roku poprzedniego.

W sierpniu 2016 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 4 grupach: pokryć i folii dachowych, rynien (+4,1%), suchej zabudowy (+0,9%), gazobetonów (+0,6%) oraz minimalnie mat. ściennych ceramicznych. Spadły ceny też w 4 grupach: izolacji termicznych (-2,3%), narzędzi i sprzętu budowlanego (-1,2%), silikatów (-1%) i minimalnie izolacji wodochronnych. W pozostałych grupach ceny nie zmieniły się.

W kategorii „inne” wzrosły ceny farb, lakierów, tapet (+1,6%), instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (+0,9%) oraz minimalnie cementu, wapna. Spadły jedynie ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni (-1,5%). Nie zmieniły się ceny kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-VII 2016 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 12,2%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 9,5%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 6,1%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 4,9%.

(źródło:


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA