Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zamiast chromu - baterie w innych kolorach

  • Autor: Marta Borowska
  • 14 lis 2014 09:59
Zamiast chromu - baterie w innych kolorach
Kludi Balance White. / fot. Kludi

Na rynku armatury są obecne od lat – baterie w wykończeniach innych niż chromowane. Także klienci coraz chętniej poszukują armatury łazienkowej w innych kolorach.

REKLAMA

Bogactwo oferty producentów w tym segmencie różnicuje się wraz ze zmieniającym się zapotrzebowaniem ze strony klientów. Jak sytuacja tego typu produktów wygląda obecnie? Kto je kupuje i jaka jest szansa na ich dłuższy pobyt na rynku armatury w naszym kraju? Mówią o tym przedstawiciele marek Dornbracht, Hansgrohe i Kludi.

Praktycznie każdy z użytkowników łazienki zetknął się z armaturą w wykończeniu chromowanym. To standard, który od lat ma swoje uzasadnienie ekonomiczne jeśli chodzi o koszty produkcji, jak również praktyczne – gdy mowa o użytkownikach. Do chromu na bateriach dopasowana jest przecież większość pozostałych elementów wyposażenia łazienkowego: by wymienić akcesoria łazienkowe, profile kabin prysznicowych, przyciski podtynkowych systemów spłukujących czy uchwyty w wannach. Wszystko tworzy tu całość, w której nietrudno o utrzymanie estetycznej spójności w obrębie łazienki. Jednak rynek co jakiś czas domaga się zmian – zgodnie z zapotrzebowaniem klientów. Ci coraz chętniej poszukują armatury łazienkowej w kolorach innych niż chrom.

- Jakiego klienta interesują takie rozwiązania? Przede wszystkim takiego, który szuka rozwiązań innych, bardziej indywidualnych lub chce się wyróżnić. Często też jest to klient bardziej zamożny, którego stać na produkt luksusowy (Axor, Dornbracht) lub niszowy (Graff, Nicolazzi) – ocenia Rafał Hampel, przedstawiciel marki Axor.

A tych którzy chcą się wyróżnić wciąż przybywa.

Jak sprzedaje się kolor?

O zwiększonym zapotrzebowaniu na armaturę w kolorach innych niż chrom świadczą przede wszystkim zestawienia sprzedażowe producentów. W obrębie kolekcji Pura Vida Hansgrohe, dostępnej zarówno w chromie, jak i w bieli, aż 80% stanowi właśnie sprzedaż białych baterii.

- Po kolekcji Hansgrohe Pura Vida widać, że wprowadzenie koloru białego „zamieszało” na rynku i stało się bardzo pożądanym i popularnym rozwiązaniem. Ponadto sprzedawcy salonów łazienkowych twierdzą, że klienci pytają o wybarwienia takie jak satyna (chrom matowy) czy nikiel szczotkowany – mówi Rafał Hampel.

- Na polskim rynku wciąż największą popularnością cieszy się armatura w wersji chrom. Ta kolorowa jednak, krok po kroku, zwiększa swój udział w rynku techniki sanitarnej. Jest to armatura przeznaczona dla klienta, który świadomie podąża za trendami i nie obawia się śmiałych rozwiązań – dodaje Jarosław Olczyk, szef regionu Kludi.

Podobnie spostrzeżenia związane z rosnącym zainteresowaniem bateriami w kolorze podziela Honorata Broniowska, reprezentant firmy Dornbracht w Polsce:

- Obserwujemy porównywalne zainteresowanie klientów i wyników sprzedaży dla tradycyjnej powierzchni chromowanej, jak i innych kolorów. Baterie w powierzchni Cyprum – tegorocznej nowości firmy Dornbracht dla kolekcji: MEM, Tara oraz Tara Classic dostępne są w Polsce dopiero od dwóch miesięcy i nie możemy jeszcze mówić o wynikach sprzedaży. Widzimy natomiast ogromne zainteresowanie klientów, przejawiające się w ilości zapytań związanych z produktami w kolorze Cyprum.

Jak pielęgnować?

Jak w przypadku każdej nowości, także jeśli mowa o armaturze w kolorze, pojawiają się pytania o użytkowanie i pielęgnację tego typu produktów. Przedstawiciele producentów zapewniają jednak, że o „kolor” wystarczy dbać podobnie jak o chrom. Zawsze warto także stosować się do wskazań producenta.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA