REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zehnder poszerza ofertę grzejników z fabryki w Bolesławcu

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 22 marz 2017 15:12
Zehnder poszerza ofertę grzejników z fabryki w Bolesławcu
Fabryka Zehnder Group Bolesławiec
Zehnder poszerza ofertę grzejników z fabryki w Bolesławcu

Marka Zehnder ma w swoim dorobku wyprodukowanie pierwszego w historii ogrzewnictwa grzejnika stalowego, jak i łazienkowego! Obecnie to drugi na świecie, co do wielkości obrotu, koncern produkujący grzejniki. W 2017 roku na rynku polskim rozszerza dostępny asortyment grzejników o nowe, ciekawe propozycje.

REKLAMA

Zehnder ma zakłady produkcyjne w 12 krajach. W Bolesławcu ulokowany jest specjalistyczny zakład grzejników łazienkowych. Jego atuty to własna galwanizernia, produkcja w technologii laserowej, piecowej (lutowanie) i zgrzewania krzyżowego, a także nowoczesne gniazdo technologiczne do wykonywania połączeń wielopłaszczyznowych. Blisko 300 pracowników wytwarza codziennie około 2 tysiące grzejników, które trafiają na rynki na całym świecie.

Piękne, nowoczesne, funkcjonalne, wyprodukowane w Polsce

Nazwa zgrzewanie krzyżowe (inaczej zgrzewanie oporowe) wynika z krzyżowego ułożenia zgrzewanych elementów grzejnika. Temperaturę uzyskuje się tu poprzez krótkotrwały przepływ prądu przez punkt styku zgrzewanych elementów. Połączenie powstaje przez docisk rozgrzanych do temperatury topnienia detali. Proces zapewnia trwałe zespolenie elementów bez materiału dodatkowego, czasami odbywa się w osłonie gazowej. Powstała w ten sposób spoina jest niewidoczna, a przy tym mocniejsza od zgrzewanego materiału. Materiały są nagrzewane miejscowo, dzięki czemu nie zmienia się ich struktura i nie obniża wytrzymałość, a grzejnik nie posiada deformacji.

Tą metodą są w Bolesławcu wytwarzane Zehnder Ovida i Ovida bow, Yucca i Yucca asymetryczna oraz Kleo. Również tam produkowaną nowością o tym samym typie konstrukcji, ale zupełnie nietypowym kształcie jest Zehnder Forma Asymetric. Grupy poziomych rur są w nim umieszczone asymetrycznie, a obie pionowe – z jednej strony z odstępem 50mm.

Nowości Zehndera do łazienki

Zehnder wprowadził w Polsce do obrotu kilka produktów inwestycyjnych. Nacisk na wysoką jakość powierzchni połączył z zachowaniem przystępnej ceny, w tym również przy grzejnikach łazienkowych chromowanych. Charakterystyczne okrągłe kolektory pionowe, połączone w całość przy użyciu precyzyjnej technologii spawania posiada Zehnder Klaro. Natomiast klientom preferującym czworokątne profile stalowe w pionie i poziomie do gustu przypadnie z pewnością nowoczesny, minimalistyczny design Zehnder Vision.

Grzejniki pokojowe w nowej odsłonie

Zehnder Charleston, a więc klasyk żeberkowy marki, występuje obecnie w kilku nowych wariantach, w tym w nowej odmianie popularnej wersji Technoline (lakier bezbarwny) - w macie oraz bardzo modnej powierzchni młotkowanej - miedź i czerń. Warto zaznaczyć, że zyskał również wersję w 100% elektryczną ze sterownikiem czasowym.

Nowoczesny, dopracowany wygląd Zehnder Roda to przykład nowej, efektywnej cenowo odsłony tzw. „ścian grzewczych” Zehndera, a więc grzejników panelowych. Występuje zarówno w wersji pionowej, jak i poziomej.

Światowy gigant produkcji grzejników udowadnia, że w Polsce można wytwarzać najnowszymi metodami produkty wysokiej jakości. Jako znaczący gracz polskiego rynku umie też właściwie wprowadzać nowości i modyfikować ofertę do potrzeb lokalnego rynku.

 


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA