Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zehnder traci przez franka. Spadły zyski Grupy w I poł. 2015 r.

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 05 sie 2015 08:44
Zehnder traci przez franka. Spadły zyski Grupy w I poł. 2015 r.
fot. Zehnder

Grupa Zehnder, która swą główną siedzibę ma w Szwajcarii, odczuwa skutki uwolnienia kursu szwajcarskiego franka. Zysk netto w pierwszej połowie 2015 spadł w stosunku do roku ubiegłego. Grupa podjęła kroki w celu wyrównania różnic - aby zabezpieczyć i dalej rozwijać swą pozycję na rynku zainwestowała w pierwszym półroczu 2015 roku 8,0 mln euro w sferę badań i rozwoju.

REKLAMA

W pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku Grupa Zehnder osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 253,2 milionów euro, czyli o 1% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Jednak po skorygowaniu różnic kursowych, przychody okazały się niższe o 4%.

Płaski rynek budowlany, niewystarczające wykorzystanie mocy produkcyjnych i wzrost presji cenowej wpłynęły negatywnie na wyniki. Czynniki te w połączeniu z niekorzystnym wpływem wahań kursowych spowodowały osiągnięcie znacznie niższego zysku netto - w wysokości 2,2 mln euro. W analogicznym okresie roku poprzedniego było to 9,5 mln euro.

W Europie wysokie koszty związane z kursem franka szwajcarskiego, zwiększona presja na ceny sprzedaży i niepełne wykorzystanie potencjału zakładów produkcyjnych miały negatywny wpływ na rentowność. Grupa zanotowała też stratę operacyjną w Chinach i Ameryce Północnej.

Aby więc zabezpieczyć i dalej rozwijać swą pozycję na rynku, Grupa zainwestowała w pierwszym półroczu 2015 roku 8,0 mln euro w sferę badań i rozwoju. To znacznie więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, gdzie było to 6,3 mln euro.

Inwestycje dotyczą głównie segmentu wentylacji w Europie. Na 2016 Grupa planuje wprowadzenie na rynek nowej generacji urządzeń wentylacyjnych.

Grupa wprowadziła również szereg działań optymalizujących działalność i podnoszących efektywność, sprzedała również swoją fabrykę we Francji.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA