REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

fot. Shutterstock

Grupa PSB raportuje zmiany cen w marcu 2015 r. Najbardziej zmalały ceny materiałów ściennych ceramicznych i chemii budowlanej. Wzrosły ceny wyposażenia łazienek.

REKLAMA

W porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 4 grupach, najbardziej silikatów (+4,6%) i gazobetonów (+4%), a minimalnie izolacji wodochronnych oraz stolarki otworowej, parapetów. W 7 grupach ceny spadły, najbardziej materiałów ściennych ceramicznych (-6,5%), chemii budowlanej (-2%) oraz narzędzi i sprzętu budowlanego (-1%), w pozostałych 4 grupach nieznacznie.

W kategorii „inne” wzrosły jedynie ceny cementu, wapna (+5%) oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni (+0,6%). Spadły natomiast ceny farb, lakierów, tapet (-9,6%), instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (-3,2%) i kostki brukowej (-2%). Ceny bram, ogrodzeń nie zmieniły się.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w styczniu i lutym 2015 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 23,9%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 7,9%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 2,9%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 4,4%.

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci PSB) w marcu 2015 r. były o 12% wyższe niż przed rokiem oraz o 65% wyższe niż w lutym 2015 r. Sprzedaż po trzech miesiącach 2015 r. była wyższa o ponad 11% od analogicznego okresu roku poprzedniego. Duży wzrost w marcu był wynikiem sprzyjających warunków pogodowych na prowadzenie budów oraz Targów Grupy PSB, które odbyły się w marcu.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA