REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak sprawdzić czy przysługują ci dotacje na nowe urządzenie grzewcze?

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 24 lut 2016 13:23
Jak sprawdzić czy przysługują ci dotacje na nowe urządzenie grzewcze?
Większość programów, w ramach których można starać się o dofinansowanie wymiany starego pieca węglowego, jest realizowanych za pośrednictwem samorządów, np. z funduszy europejskich lub ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fot. Shutterstock

W wielu miastach Polski można obecnie starać się o dofinansowanie zakupu i wymiany instalacji grzewczej na nową. Podpowiadamy jak sprawdzić, czy możesz ubiegać o taką dotację.

REKLAMA

Za szkodliwy pył w atmosferze w 88% odpowiadają gospodarstwa domowe, w których źródłem ciepła są stare piece. Zanieczyszczenie powietrza w polskich miastach jest bardzo duże, stając się przyczyną wielu groźnych chorób. Coraz więcej samorządów realizuje więc działania, które mają na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu nieekologicznych źródeł ogrzewania.

Sprawdź, czy możesz starać się o dotację

Większość programów, w ramach których można starać się o dofinansowanie wymiany starego pieca węglowego, jest realizowanych za pośrednictwem samorządów, np. z funduszy europejskich lub ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Listę aktywnych i planowanych naborów wniosków można sprawdzić na stronie internetowej NFOŚiGW (www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/znajdz-program), a także na stronach internetowych gmin (we Wrocławiu będzie to np. strona:http://www.wroclaw.pl/srodowisko/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-2015).

Najczęściej o dotację, niezależnie od programu, mogą starać się osoby, w których gospodarstwach domowych piec węglowy jest głównym źródłem ogrzewania.

Co istotne, dotację można otrzymać tylko na inwestycję, która rozpocznie się już po otrzymaniu dofinansowania.

 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA