REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Produkty do hydroizolacji - przegląd

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 16 gru 2016 09:16
Produkty do hydroizolacji - przegląd
fot. Baumit

Wybierając konkretne produkty do hydroizolacji trzeba mieć na uwadze ich skład i własności hydroizolacyjne, które sprawiają, że mogą być one aplikowane na określone typy podłoży. Prezentujemy przegląd wybranych produktów do hydroizolacji.

REKLAMA

Alpol Hydro Plus

producent: Alpol
charakterystyka: System izolacji pomieszczeń mokrych i narażonych na zawilgocenie Alpol Hydro Plus obejmuje wykonie warstw hydroizolacji poziomych: izolacyjno-przesuwnej (z folii polietylenowej), izolacji termicznej (ze styropianu EPS 100-038 lub odpowiedniej wełny mineralnej), dociskowej (z posadzki podkładowej Alpol AP 400 lub zaprawy wyrównawczej Alpol AZ 135), izolacji podpłytkowej i warstwy okładzinowej oraz hydroizolacji pionowych: wyrównującej (np. z tynków cementowo wapiennych lub zaprawy wyrównawczej Alpol AZ 135) i jak poprzednio izolacji podpłytowej i okładzinowej.

Atlas Woder  Duo

producent: Atlas
charakterystyka: Hydroizolacja dwuskładnikowa, stanowiąca kombinację dwóch rodzajów spoiw – cementowego i polimerowego. Najważniejszą cechą tego materiału jest odporność gotowej powłoki na działanie wody pod ciśnieniem, co pozwala stosować go jako izolację typu średniego i ciężkiego, również w zbiornikach wodnych, basenach (jest odporny na działanie wody chlorowanej), tarasach, fundamentach itp. Zalecany jest do stosowania w szczególnie wymagających warunkach eksploatacyjnych – na gładkich powierzchniach (płyty OSB, blacha ocynkowana) i na podłożach ulegających podczas użytkowania odkształceniom.

Hydroizolacja Baumit

producent: Baumit
charakterystyka: Przykładowy system produktów do wykonania hydroizolacji składający się z: Baumit Grund, Baumit Proof, Baumit Strap, Baumit FlexUni, Baumit PremiumFuge oraz Baumit Silikon.

Bolix Hydro

producent: Bolix
charakterystyka: Bolix Hydro to folia w płynie przeznaczona do wykonywania bezszwowych, elastycznych izolacji wodoszczelnych pod okładziny ceramiczne i kamienne. Sprawdzi się w pomieszczeniach „mokrych” – łazienkach, kuchniach, pralniach oraz na zewnątrz – na tarasach czy balkonach. Można jej używać na podłożach z ogrzewaniem podłogowym, na powierzchniach betonowych, jastrychach cementowych i anhydrytowych, murach ceglanych, tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, i gipsowych, a także na płytach gipsowo-kartonowych. Produkt posiada zdolność do krycia rys w podłożu i nie zawiera rozpuszczalników.

Ceresit CL 50

producent: Ceresit/ Henkel Polska
Dwuskładnikowa, cementowo-polimerowa zaprawa do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych typu średniego w miejscach nienarażonych na oddziaływania wody pod ciśnieniem. Do uszczelniania podłoży przed mocowaniem płytek ceramicznych. Stosowanie wewnątrz budynków: do uszczelniania powierzchni tynków i jastrychów w miejscach stale mokrych lub narażonych na zawilgocenie, np. w: łazienkach, kabinach prysznicowych, toaletach, kuchniach i w pomieszczeniach z kratkami ściekowymi umieszczonymi w posadzce. Można stosować na ogrzewanych podłogach. Stosowanie na zewnątrz budynków: do przeciwwilgociowego zabezpieczania podłoży betonowych i cementowych jastrychów przed mocowaniem płytek na tarasach oraz balkonach.

Sopro DSF 523

producent: Sopro
charakterystyka: Jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nieprzepuszczających wody i mostkujących pęknięcia, dedykowana zwłaszcza do uszczelnienia balkonów, tarasów, natrysków, pralni, toalet, basenów kąpielowych, narażonych na wysokie obciążenie wodą. Aplikację zaprawy można wykonać poprzez nakładanie wałkiem, pędzlem, szpachlą lub metodą natryskową. Uszczelnienie można nanosić na wilgotne oraz niewysezonowane podłoże betonowe np. świeżo wykonany jastrych.

sopro_dsf_523.jpg
sopro_dsf_523.jpg


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA