REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Raport: Polka pracująca majsterkowania się nie boi

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 04 marz 2016 09:21
Raport: Polka pracująca majsterkowania się nie boi
Na remontowo-dekoracyjne zakupy 85% pań udaje się z osobą towarzyszącą, kierując się najczęściej do odpowiedniego supermarketu (51%). Fot. Bricomarché
Raport: Polka pracująca majsterkowania się nie boi
Raport: Polka pracująca majsterkowania się nie boi
Raport: Polka pracująca majsterkowania się nie boi
Raport: Polka pracująca majsterkowania się nie boi

Ponad 1/3 ankietowanych Polek deklaruje większe zaangażowanie w prace remontowe i dekoracyjne niż  6 lat temu – tak wynika z raportu przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Bricomarché.

REKLAMA

Największy wpływ na większe niż 6 lat temu zaangażowanie kobiet w prace remontowe 
i dekoracyjne miała poprawa ich sytuacji materialnej. Panie coraz częściej twierdzą jednak, że majsterkowanie po prostu lubią. 

Co ciekawe, ponad 3/4 respondentek potrafi nie tylko wymienić żarówkę czy przesadzić kwiaty, ale także udrożnić zatkany zlew, czy pomalować ściany.

Polka majsterkująca

Blisko 45% badanych nie miałaby również kłopotu z położeniem tapety, czy zamontowaniem na ścianie półki.

Aż 76% kobiet wykonało natomiast w czasie ostatniego roku prace dekoracyjne –  ozdoby na choinkę, czy prace związane z szyciem lub ogrodem.

Niemal wszystkie kobiety (89%) mają w domu skrzynkę z narzędziami, choć same korzystają z niej raczej rzadko. Tym niemniej 51% pań sięga po narzędzia przynajmniej raz w miesiącu. Najczęściej w ich ręce trafia śrubokręt lub młotek.

– Z naszego badania wynika, że trendy w Polsce się zmieniają i przekonanie o tym, że prace i tematyka remontowa nie są domeną kobiet, jest coraz bardziej mylne. Dotyczy to szczególnie młodych pań – komentuje Michał Biskup, koordynator badania z Millward Brown.

Gdzie i z kim po narzędzia?

Ponad połowa kobiet (53%) w ciągu ostatniego roku poszukiwała informacji na temat prac remontowych  i dekoracyjnych – najczęściej u osób bliskich, ale także na stronach internetowych.

Ostatecznego wyboru produktów panie dokonują zwykle w porozumieniu z mężem lub partnerem (52%). Samodzielnie decyduje 31% kobiet, a jedynie 12 % konsultuje się z doradcą w sklepie.

Podobnie, jedynie 16% respondentek sama kupuje potrzebne materiały. Ponad połowa (60%) robi zakupy z mężem lub partnerem.

– Panie zaczynają oswajać się ze światem majsterkowania, dlatego dostosowujemy ofertę Bricomarché do tych zmieniających się trendów, mając nadzieję, że spełnimy również ich oczekiwania. Widok coraz większej liczby kobiet odwiedzających nasz sklep i korzystających z porad naszych ekspertów, bardzo nas cieszy – komentuje Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA