REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rynek chemii budowlanej na fali wzrostu

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 23 marz 2016 11:52
Rynek chemii budowlanej na fali wzrostu
Według ekspertów firmy badawczej Ceresana globalne zapotrzebowanie na farby i kleje utrzymuje stałą tendencję wzrostową, która będzie trwać aż do 2022 r. Fot. Lakma Sat

Ożywienie w budownictwie mieszkaniowym wpłynie na zwiększenie sprzedaży w sektorze chemii budowlanej i materiałów budowlanych. Stąd przewidywany wzrost produkcji może wpłynąć na koniunkturę w tych sektorach.

REKLAMA

Pisaliśmy, że eksperci i analitycy zaobserwowali wyraźne ożywienie w sektorze budownictwa mieszkaniowego.

To ożywienie pozytywnie wpływa na rozwój sektora chemii budowlanej i materiałów budowlanych. Potwierdzają to eksperci z PMR, którzy w swoim raporcie poświęconym perspektywom rozwoju przewiduje wzrost rynku chemii budowlanej o 6% do końca tego roku.

Produkcji farb i lakierów do góry

Z kolei według ekspertów firmy badawczej Ceresana globalne zapotrzebowanie na farby i kleje utrzymuje stałą tendencję wzrostową, która będzie trwać aż do 2022 r.

– Ponad połowa produkcji farb i lakierów przypada na branżę budowlaną. Farby są jednym z głównych materiałów wykończeniowych w budownictwie mieszkaniowym, równie ważnym odbiorcą wykorzystującym specjalistyczne farby jest budownictwo przemysłowe i infrastrukturalne. W tym sektorze sprzedaży naszych produktów również notujemy wyraźny wzrost – mówi Bartłomiej Cholewa z firmy Lakma Sat, producenta chemii budowlanej.

Z danych Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów wynika, że wolumen tego rynku powiększył się o 1,2%, a jego wartość wzrosła o 1,4%.

Najwyższy wzrost zanotował sektor emalii, rośnie również wartość sektora farb przemysłowych. Polski rynek farb produkuje rocznie ok. 7 l farby na mieszkańca i osiąga ponad 4 mld zł sprzedaży. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA