REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sprawdzone materiały budowlane kluczem powodzenia każdej inwestycji

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 12 maj 2016 12:22
Sprawdzone materiały budowlane kluczem powodzenia każdej inwestycji
Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług profesjonalnych dystrybutorów materiałów budowlanych, którzy dzięki swojej specjalizacji znają parametry i zastosowanie wszystkich materiałów budowlanych. Fot. Shutterstock
Sprawdzone materiały budowlane kluczem powodzenia każdej inwestycji

Budowa domu zawsze wymaga odpowiedniego przygotowania. Poza wyborem lokalizacji bardzo ważny jest również dobór odpowiednich materiałów budowlanych. Decyzja ta wpływa na wytrzymałość komfort i późniejszą eksploatację różnego typu pomieszczeń, takich jak np. kuchnie, czy łazienki.

REKLAMA

Aby budowa zakończyła się sukcesem, powinna zostać nie tylko dobrze przygotowana, ale także przeprowadzona zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem i budżetem. Wymaga to nie tylko odpowiedniego planu, ale również kontroli w trakcie realizacji i szybkiego reagowania na mogące się pojawić, niespodziewane problemy.

Liczy się profesjonalizm

W przypadku większych inwestycji, doborem materiałów zwykle zajmuje się firma budowlana, chociaż są i tacy klienci, którzy samodzielnie podejmują się zaplanowania budowy.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług profesjonalnych dystrybutorów materiałów budowlanych, którzy dzięki swojej specjalizacji znają parametry i zastosowanie wszystkich materiałów budowlanych.

Ich doradcy techniczni świadczą  pomoc na każdym etapie budowy i dają gwarancję dostarczenia niezbędnej dokumentacji technicznej oraz wymaganych certyfikatów.

Mają wiedzę na temat wszystkich zaplanowanych w inwestycji materiałów, co pomaga na natychmiastowe rozwianie wszelkich wątpliwości, bez konieczności wielogodzinnego wertowania Internetu. Doradca zawsze jest pod ręką lub telefonem, gotowy do rozwiązywania naszych problemów - od doboru odpowiedniej chemii budowlanej, okładzin ceramicznych, po wybór wyposażenia, niezbędnych  do wykończenia pomieszczeń narażonych na działanie wody np. takich jak łazienka.

Doradca tylko sprawdzony

Korzystanie z pomocy zaufanego doradcy sprawdza się także wtedy, kiedy mając jedynie podstawową wiedzę na temat funkcjonalności materiałów jesteśmy gotowi ulec pokusie wyboru najłatwiejszego, czyli materiału o najniższej cenie. Ten wybór jest jednym z najbardziej ryzykownych i może nas kosztować naprawdę dużo - dodatkowe koszty naprawy błędów w późniejszych etapach budowy oraz bardzo uciążliwe, wyższe opłaty eksploatacyjne już po jej zakończeniu.  Ten problem dotyczy zwłaszcza klientów indywidualnych.

Kompletna oferta

Profesjonalna firma nie poprzestaje na sprzedaży podstawowych materiałów, ale oferuje również kompletny system, zawierający wszelkie akcesoria niezbędne do montażu, zabezpieczenia i konserwacji materiałów. Dodatkowo, doradca pomoże skalkulować realne zapotrzebowanie na materiały i akcesoria, co przekłada się na zminimalizowanie liczby odpadów i niewykorzystanych materiałów.

Zadaniem takiej firmy jest również dostarczenie zamówionych materiałów bezpośrednio na plac budowy. Żeby zagwarantować zgodność i terminowość dostaw względem harmonogramu budowy, konieczne są własne magazyny oraz zróżnicowana flota samochodów dostawczych (od małych < 3,5 tony, aż po duże, samowyładowcze z dźwigiem). Pozwala to na dowóz zamówionych produktów np. do zatłoczonych centrów miast, o dowolnej porze dnia i bez angażowania do rozładunku pracowników wykonawcy.

Umożliwia to także przechowanie nieodebranego towaru w razie przestoju na budowie lub zwiększenie dostarczanych wolumenów (z zapasów zmagazynowanych w miejscu budowy lub nawet z zapasów z innych lokalizacji w całym kraju) , gdy należy przyspieszyć front robót.


SIG
REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA