REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zobacz jak odmienić łazienkę w jeden weekend - pokazują blogerki

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 08 kwi 2016 12:44
Zobacz jak odmienić łazienkę w jeden weekend - pokazują blogerki
Autorki bloga Pani to Potrafi, Beata Łańcuchowska i Anna Drozd, postanowiły z brzoskwiniowo-zielonej, przestarzałej łazienki we Wrocławiu wyczarować czarno-biały pokój kąpielowy. Oto jest efekt. Fot. Anna Droz

Domowy salon kąpielowy jest marzeniem wielu z nas. Co zrobić jednak, jeśli pomieszczenie ma niespełna 3 mkw, brak okien, a i wanna jest „niezbyt pałacowa”. Czy można zrobić z niego wymarzony „salon” kąpielowy?

REKLAMA

Okazuje się, że metamorfoza zwykłej łazienki jest możliwa nawet przy stosunkowo niewielkim budżecie. Wystarczy jedynie odrobina kreatywności i nowoczesne farby renowacyjne.

"Brzydkie kaczątko" w łazience

Autorki bloga Pani to Potrafi, Beata Łańcuchowska i Anna Drozd, postanowiły z brzoskwiniowo-zielonej, przestarzałej łazienki we Wrocławiu wyczarować czarno-biały pokój kąpielowy.

Głównym elementem dekoracyjnym miała stać się czarno-biała podłoga, ozdobiona bordą z drobnym geometrycznym wzorem. Do tego jeszcze szafka umywalkowa, stworzona z urokliwego, ale nadszarpniętego zębem czasu „antyczku”, znalezionego w jednym z antykwariatów oraz pasujące do charakteru wnętrza dodatki.

W pierwszej kolejności dekoratorki uzupełniły ubytki kafli. Teraz można już było umyć wszystkie kafle i dokładnie je odtłuścić. To bardzo ważne, gdy chcemy, aby farby renowacyjne dokładnie pokryły powierzchnię i dały zamierzony efekt. Ważnym etapem metamorfozy było zagruntowanie sufitu i ścian.

Na szczęście łazienka nie jest zbyt wysoka, i wystarczyła do tego mała drabinka. Na sufit wybrana została wielofunkcyjna farba firmy V33 z serii Colorissim w kolorze „Szara mgła“.

"Farbowana" łazienka

Farba nadaje się do malowania i renowacji ścian, sufitów, drewnianych drzwi i boazerii, kaloryferów oraz innych elementów wewnątrz pomieszczeń.

Okazało się, że do pomalowania ścian, wystarczy nałożyć jedną warstwę – kryje znakomicie. Warto zauważyć, że czarna farba daje dość silny połysk, co w przypadku eleganckiego pokoju kąpielowego stanowi tylko jej atut.

Następnym etapem było malowanie kafli. Przed tym należy koniecznie usunąć stary sylikon. Ze względu na jego właściwości, nie można go trwale pomalować. Po pomalowaniu kafli, trzeba go z powrotem uzupełnić.

Do pomalowania kafli wykorzystano Farbę Renowacyjną V33 do płytek ceramicznych, biały satyna.

Farbę należy dokładnie wymieszać za pomocą mieszadła do farb sięgając aż do dna pojemnika, w celu uzyskania jednorodnej konsystencji. Farba powinna mieć gęstą konsystencje i nie należy jej rozcieńczać.

Dodatkowy składnik produktu znajduje się w saszetce przyklejonej do wnętrza pokrywy. Przed aplikacją należy go koniecznie zmieszać z farbą: otworzyć saszetkę i wlać całą jej zawartość do pojemnika z farbą. Dokładnie wymieszać.

Tak przygotowana farba powinna być zużyta w ciągu 10 dni. Po tym czasie właściwości i przyczepność farby ulegają zmniejszeniu.

Szachownica w łazience

W celu uzyskania zaplanowanej szachownicy, najpierw pomalowana została cała podłoga kolorem bazowym. Podłogę maluje się podobnie jak płytki na ścianie. Po wyschnięciu koloru bazowego, delikatną taśmą wyklejony został kształt bordy.

Taśmy nie powinna przywiera zbyt mocno do podłoża, a jednocześnie podczas malowania farba nie powinna wchodzi pod nią, co pozwala na dość precyzyjne powstawanie wzorów. Do namalowania „bordy“ użyta została również Farba Renowacyjna V33 Płytki Podłogowe, w kolorze ciemny grafit.

Przy malowaniu bordy, jak i kwadratów na naszej „szachownicy“ musimy pamiętać że wałek z farbą kierujemy rozpoczynając od brzegów w stronę środka kafla, tak żeby farba nie była wtłaczana pod taśmę. Tylko tak unikniemy zacieków widocznych po odklejeniu taśmy. Drugą warstwę nanosimy po upływie 4 godzin.

Geometryczny wzór


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA