REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zwycięzcy Panasonic Pro Awards w ekologicznym mieście przyszłości Fujisawa

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 15 sty 2016 11:40
Zwycięzcy Panasonic Pro Awards w ekologicznym mieście przyszłości Fujisawa
Zwycięzcy konkrusu Panasonic Pro Awards zwiedzili zrównoważone ekologicznie miasto Fujisawa SST (ang. Fujisawa Sustainable Smart Town) zbudowane z użyciem najnowszych i przyjaznych środowisku technologii. Fot. www.fujisawasst.com
Zwycięzcy Panasonic Pro Awards w ekologicznym mieście przyszłości Fujisawa
Zwycięzcy Panasonic Pro Awards w ekologicznym mieście przyszłości Fujisawa

Instalatorzy i projektanci nagrodzeni w międzynarodowym konkursie Panasonic Pro Awards 2014 wzięli udział w podróży do Japonii, podczas której odwiedzili główną siedzibę Panasonic oraz zrównoważone ekologicznie miasto Fujisawa.

REKLAMA

Wizyta była nagrodą za przygotowanie najlepszych - przyjaznych środowisku, a także niedrogich i estetycznych projektów wykorzystujących systemy Panasonic Heating & Cooling.

Celem konkursu Panasonic Pro Awards 2014 było wyłonienie wyróżniających się obiektów w dziedzinie projektowania, specyfikacji i montażu systemów grzewczo-chłodzących Panasonic.

Spośród 30 zgłoszonych firm jury wybrało ośmiu zwycięzców w kategoriach: obiekty mieszkaniowe - indywidualne, wielomieszkaniowe i socjalne, a także hotelowe, restauracyjne, handlowe oraz komercyjne.

Polacy w czołówce

W kategorii domów jednorodzinnych najlepszy okazał się projekt H3 Grande zrealizowany przez polską firmę Procyon. Jest to dom o powierzchni użytkowej 175 m2, który do produkcji ciepła wykorzystuje pompę ciepła Panasonic Aquarea High Performance z 300-l zbiornikiem c.w.u oraz wysokowydajne klimakonwektory Aquarea Air.

Podróż do miasta przyszłości

W nagrodę laureaci konkursu wzięli udział w tygodniowej podróży do Japonii, by odwiedzić między innymi główną siedzibę Panasonic w Tokio oraz jedną z najnowocześniejszych fabryk firmy w miejscowości Gunma.

Tam mogli obejrzeć nowości technologiczne w obszarze systemów chłodzenia i ogrzewania, a także przyjrzeć się procesowi produkcji.

Oprócz tego uczestnicy zwiedzili zrównoważone ekologicznie miasto Fujisawa SST (ang. Fujisawa Sustainable Smart Town) zbudowane z użyciem najnowszych i przyjaznych środowisku technologii.

Miasto, zaprojektowane z inicjatywy Panasonic we współpracy z sektorem publicznym, wykorzystuje ekologicznie rozwiązania, takie jak panele fotowoltaiczne i energooszczędne systemy grzewcze, w tym pompy ciepła Panasonic Ecocute.

Ponadto przy projektowaniu Fujisawy SST wzięto pod uwagę ryzyko występowania trzęsień ziemi i wykorzystano rozwiązania pozwalające zapobiegać ich skutkom. W efekcie stanowi ono przykład bezpiecznego i zrównoważonego miasta przyszłości.

- Podróż do Japonii, jednego z głównych ośrodków zaawansowanych technologii to doskonałe zwieńczenie konkursu Pro Awards. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak powstają rozwiązania Panasonic oraz w jaki sposób wprowadzane są one do codziennego użytku w mieście Fujisawa. Mam nadzieję, że ta wizyta była dla nich inspiracją do projektowania i tworzenia równie inteligentnych obiektów, komfortowych dla ich mieszkańców, a jednocześnie przyjaznych środowisku – mówi Tomasz Lenarczyk, menedżer produktu w firmie Panasonic. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA