Łazienka w chłodnym klimacie – zobacz aranżacje w stylu nowoczesnym

Autor: Judyta Kokoszkiewicz | 25-06-2014 08:00

Minimalistyczne wyposażenie z kolekcji Toscoquattro Concerto dobrze prezentuje się na tle szarych ścian. Fot. Toscoquattro

Ozdobne tynki, malowane na szaro fragmenty ścian czy płytki w stonowanym odcieniu – oto idealne tło dla minimalistycznego wystroju wnętrza łazienki.

Barwa szara w pierwszym kontakcie wydaje się być chłodna i ponura, niewątpliwie jednak, w towarzystwie odpowiedniego wyposażenia i dodatków staje się eleganckim tłem aranżacji.

Szarości doskonale sprawdzą się zarówno w dużych, jak i niewielkich łazienkach. W zależności, jaki odcień wybierzemy, do koloru dopasujemy odpowiednie dodatki. Szare ściany lub podłoga stanowią neutralną bazę do urządzania wnętrza – możemy wybierać między stylem minimalistycznym, eleganckim lub nawet... glamour. Coraz częściej taka kolorystyka pojawia się także w salonach kąpielowych dla dwojga. Ciekawym rozwiązaniem są także dekoracyjne tynki na ścianach – wprowadzą do łazienki klimat loftowego wnętrza. Takie tło najlepiej pozostawić w oryginalnej, szarej kolorystyce lub pomalować odporną na wilgoć farbą ceramiczną. Nieco „szorstki” akcent w jasnym, betonowym odcieniu pozwoli dodać łazience przestrzeni. Aby natomiast ocieplić chłodne szarości, należy wybrać odpowiednie dodatki. Świetnie sprawdzą się np. wykonane z drewna ramy luster, szafki podumywalkowe lub blat z forniru o ciepłym ubarwieniu. Dekoracyjne tynki na ścianach są doskonałym tłem dla wyposażenia wykonanego z naturalnych materiałów.  

POLECAMY W DZIALEWASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER


Codzienna porcja informacji wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

KATEGORIE