Loftowe klimaty - beton, stal, kompozyt w łazience. 10 aranżacji wnętrz

Autor: Anna Usakiewicz | 01-07-2014 08:13

Wanna Concrete Glass ma wyjątkową formę, której wykonanie umożliwił materiał typu kompozyt wyglądem przypominający beton. Wanna polecana do wnętrz w stylu loft, np. wykończonych cegłą, z epoksydową posadzką i typowymi dla stylu dekoracjami: metalowe lamy, obrazy bez ram. Fot. Glass

Łazienka w stylu loft ma charakter. Jest chłodna, surowa, ale niezwykle wyrazista. Kto raz ulegnie urokowi wnętrz w stylu loft, pozostanie pod jego wpływem na bardzo długo. Takiej łazienki nie sposób zapomnieć.

Popularna w ostatnich latach rewitalizacja obiektów pofabrycznych, a także magazynowych oraz ich adaptowanie na potrzeby mieszkalne przyczyniła się do ogromnej w ostatnich latach popularności loftów. Loft to nie tylko moda (chociaż modnie jest mieszkać w lofcie), loft to także styl życia. Idealne lokum dla artystów, ludzi wolnych zawodów. Charakterystyczne dla loftów elementy aranżacji wnętrza to przede wszystkim materiały: oryginalne, odzyskane, odkryte w procesie rewitalizacji budynku. A więc stal, miedź, wiekowa cegła, surowy tynk. W lofcie często spotyka się przemysłowe, epoksydowe posadzki. A takie konstrukcje jak schody czy antresole (na nich zwykle znajduje się sypialnia lub miejsce do pracy) utrzymują stalowe podpory oraz liny.
Loftowy styl aranżacji wnętrz możemy przenieść również do łazienki. Znaczny metraż nie jest wymagany, chociaż na dużej przestrzeni znacznie łatwiej oddać klimat loftu. Ważne są materiały, np. płytki o wyglądzie betonu, wanna z kompozytu, najlepiej wolno stojąca. Na podłodze gres, żywica, albo płytki imitujące deski. Ważne jest oświetlenie. Dobrze charakter loftu oddają wiszące metalowe lampy, przypominające przemysłowe oraz dodatki, np. drabina które zastąpi regał i wieszak na ręczniki.

POLECAMY W DZIALEWASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER


Codzienna porcja informacji wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

KATEGORIE