Mała łazienka przy sypialni – zobacz jak pięknie mozaika zdobi wnętrze

Autor: Judyta Kokoszkiewicz | 03-06-2014 08:22

Okrągła biała umywalka (Marmorin Perła) pięknie prezentuje się w otoczeniu zielonej mozaiki i szarych płytek. Dobrana do niej prosta w formie bateria (Kludi Bozz) wypada równie ciekawie. Fot. Bartosz Jarosz

Elegancka mozaika jest materiałem wyjątkowym, nie tylko dekoracyjnym, ale też uniwersalnym. Doskonała na ściany i... sufity, a także półki, wnęki, obudowy.

Ozdobne kostki można wykorzystać na małych i dużych powierzchniach.

Szklana mozaika

Wystrój łazienki przy sypialni podporządkowany został, wybranej przez inwestorkę, ozdobnej szklanej mozaice w pięknym zielonym kolorze. Prezentuje się ona nad wyraz elegancko. Stała się także dominantą (użytą jednak w odpowiednich proporcjach), do której dobrano wszystkie pozostałe materiały wykończeniowe oraz kolorystykę. Zrezygnowano tu z innych elementów dekoracyjnych, dzięki czemu udało się w niewielkim wnętrzu zachować porządek i stworzyć estetyczną, harmonijną całość. Umywalka o pięknym kształcie oraz ciekawy, pionowy grzejnik rurowy w białym kolorze nadały ostateczny wygląd łazience. Prosta nowoczesność spotyka się tu z wyrazistym, ozdobnym detalem, co nadaje kształt całości kompozycji pomieszczenia.

Prysznic we wnęce

Wytyczne inwestorów, poza efektem estetycznym, skupione były także wokół aspektów funkcjonalnych. Łazienka jest niewielka, więc o umieszczeniu w niej zarówno prysznica, jak i wanny nie było mowy. Zdecydowano się na pierwsze rozwiązanie. Ze względu na planowaną gościnną funkcję łazienki prysznic był bardziej logicznym wyborem – tłumaczy współautor projektu Adam Bronikowski. Wkomponowano go we wnękę. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Pozwala znacznie lepiej wykorzystać dostępną powierzchnię, a sama przestrzeń prysznica nie musi być ograniczona do standardowych wymiarów kabin i nie tworzą się niepotrzebne, trudne do utrzymania w czystości, zakamarki. Poza tym projektanci mieli znacznie większą swobodę przy planowaniu wszelkich funkcji i układu samego pomieszczenia, a to z kolei pozytywnie wpłynęło na estetykę całości wnętrza.

Zobacz całe mieszkanie

POLECAMY W DZIALEWASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER


Codzienna porcja informacji wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

KATEGORIE