Grzejnik do łazienki – elektryczny czy wodny?

Autor: Anna Usakiewicz | 02-08-2016 10:25

Oryginalny i dekoracyjny grzejnik Cross R2 to model marki Brem. Fot. Brem

Wiele osób, z obawy przez opłatami za ogrzewanie wodne i dodatkowo za prąd, rezygnuje z zakupu grzejnika elektrycznego. Czy jest sposób, aby cieszyć się ciepłem w łazience także poza sezonem grzewczym?

Na polskim rynku dostępny jest grzejnik łazienkowy, którego wersję wodną podłączyć można do instalacji C.O. Natomiast poza sezonem grzewczym, kiedy kaloryfery są zimne, ogrzeje pomieszczenie i wysuszy ręczniki dzięki grzałce. Z kolei jego wersja elektryczna posiada oleisty płyn grzewczy i niezależny wentylator. Urządzenia te wpasują się do łazienek w stylu modern, jak i glamour.

Wersja wodna podłączona do C.O.

Wiele osób, które posiada centralne ogrzewanie rezygnuje, z uwagi na koszty eksploatacji, z zakupu grzejnika elektrycznego do łazienki. Nie chcą płacić podwójnie, za ogrzewanie wodne i dodatkowo za prąd, który zużyje dodatkowy grzejnik łazienkowy. Jednak tracą tym samym możliwość suszenia ręczników, jak i ogrzewania pomieszczenia w chłodniejsze dni, poza sezonem grzewczym, kiedy tradycyjne kaloryfery są zimne.

Rozwiązaniem może być niezależny grzejnik w wersji wodnej, który może funkcjonować przez cały rok. W okresie zimowym suszarka ta podłączona jest do instalacji wodnej, która zasilana jest kotłem C.O. lub innym urządzeniem grzewczym (kominek, pompa ciepła, itp.). Latem z kolei, dzięki zainstalowanej grzałce elektrycznej, może pracować jako typowy grzejnik elektryczny, susząc ręczniki, jak i ogrzewając łazienkę w chłodniejsze dni.

Wersja elektryczna z olejem i wentylatorem

Grzejniki w wersji elektrycznej to urządzenia w pełni niezależne, gdyż bez względu na porę roku, zapewniają komfort cieplny, który potrzebny jest szczególnie w łazience, a także możliwość wysuszenia ręczników lub drobnej bielizny. Ich bardzo prosty montaż, eliminuje konieczność rozprowadzania rur instalacji sanitarnej w pomieszczeniu, gdyż wystarczy zwykłe podłączenie elektryczne.

Wnętrze takiego grzejnika, w wersji elektrycznej, wypełnione jest oleistym płynem grzewczym Fluide, który gwarantuje równomierne wytwarzanie przyjemnego i łagodnego ciepła. Dlatego, mimo posiadania grzejnika elektrycznego, otrzymujemy dzięki niemu ciepło, które zbliżone jest charakterem do tego z C.O.

Wbudowany wentylator, uruchamia się przyciskiem na termostacie i wybiera czas (15, 30, 60 lub 120 min), w jakim dodatkowe ciepło ma być produkowane. Następnie termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora. Taki grzejnik jest w stanie podnieść temperaturę łazienki o 2-4 st. C. dosłownie w kilka minut, nie mówiąc o skutecznym wysuszeniu ręczników

W stylistyce modern i glamour

Suszarka elektryczna wpasuje się do nowoczesnej łazienki, która urządzona będzie w ciepłych brązowych barwach. Mowa o płytkach imitujących drewno na podłodze, jak i farbie czy tynku na ścianie. Ciekawą propozycją jest zamontowanie w niej industrialnej kabiny prysznicowej, z deszczownicą i zimnymi płytami.

Jednak grzejnik ten będzie odpowiedni także do niebieskiej łazienki w stylu glamour, w której na podłodze będzie mozaika. Charakterystycznym elementem w niej mogą być srebrne zdobienia, chodzi zarówno o ramę lustra, jak i listwę dekoracyjną na ścianie. Dopełnieniem takiego pomieszczenia będzie barokowe krzesło, które obito srebrna tkaniną.

 Źródło: Atlantic Polska

POLECAMY W DZIALEWASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER


Codzienna porcja informacji wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

KATEGORIE