Meble do małej łazienki – 12 najmodniejszych kolekcji

Autor: Judyta Kokoszkiewicz | 25-02-2016 08:16

Wyposażenie łazienki Arteco marki Cersanit dobrze sprawdzi się także na małym metrażu. Fot. Cersanit

Urządzając wnętrze o niedużym metrażu często nie mamy wiele miejsca na montaż kompletu mebli. Rozwiązaniem będą więc jasne szafki podumywalkowe lub wiszące słupki.

Bogata oferta producentów wyposażenia łazienki daje wybór między meblami w różnych wykończeniach czy kolorach. W swojej aranżacji możemy mieć szafki z frontami w bieli, czerni czy fiolecie. Do małych łazienek poleca się szczególnie jasne fronty, ponieważ ciemne mogą przytłoczyć aranżację. Nie jest to jednak regułą – nawet czarne lub brązowe szafki będą pasowały do małej łazienki – wystarczy tylko wybrać np. podwieszany model o mniejszych rozmiarach i z powierzchnią w połysku.

Zazwyczaj w małych wnętrzach montuje się pojedynczą szafkę podumywalkową lub szafkę w komplecie z praktycznym słupkiem. Taki zestaw jest optymalny, jeśli chodzi o oszczędność miejsca w pomieszczeniu. Pojemne szuflady oraz półki pozwolą ukryć wszystkie drobiazgi i kosmetyki, by w łazience zapanował porządek. Fronty szafek można otwierać bez- lub przy pomocy wygodnych uchwytów.

Jeśli chodzi o montaż, meble można kupić z nóżkami (idealne do łazienek w stylu tradycyjnym) lub do montowania na ścianie. Szafki wiszące lepiej sprawdzą się w małej łazience, ponieważ dodają wnętrzu lekkości. Łatwiej też jest np. umyć pod nimi podłogę. Na małym metrażu dobrze będą się prezentować podwieszane szafki z jasnymi frontami w połysku – wybor takich modeli w ofercie producentów jest ogromny.

POLECAMY W DZIALEWASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER


Codzienna porcja informacji wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

KATEGORIE