×

Szukaj w serwisie

Forum Branży Łazienkowej: podsumowanie

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 10 kwi 2017 09:47
Forum Branży Łazienkowej: podsumowanie
Fot. PTWP

3 kwietnia w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się czwarta edycja Forum Branży Łazienkowej. Zobaczcie, co się działo.

Forum Branży Łazienkowej to organizowane od czterech lat spotkanie, którego celem jest stworzenie platformy do dyskusji o najbardziej istotnych kwestiach i zagadnieniach dla branży. Jest to spotkanie będące okazją do wymiany poglądów, opinii i informacji, które dodatkowo sprzyja nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów biznesowych. 

W tym roku w Forum Branży Łazienkowej wzięło udział ponad 300 osób. Uczestnicy mogli wysłuchać licznych prezentacji i prelekcji oraz dyskusji, a także zapoznać się z ofertą partnerów wydarzenia na towarzyszących imprezie stoiskach. 

Forum Branży Łazienkowej zainaugurowało wystąpienie Tomasza Pągowskiego, projektanta, muzyka, jurora w programie „Bitwa o Dom” w TVN, od pięciu sezonów prowadzącego program „Remont w 48h” na antenie Domo+. (RELACJA Z WYSTĄPIENIA)

Charyzmatyczny projektant poprowadził również pierwszy panel dyskusyjny: „Hot” czy „passe” – znani projektanci i branża o tym, co będzie na topie w aranżacji i wyposażeniu łazienek, w którym udział wzięli: Adam Bronikowski – Projektant, Współwłaściciel, Hola Design Group, Dariusz Jędrzejczak – Szef działu handlowego, Mochnik, Michał Łój – Product Manager i Projektant, Deante, Dominika J. Rostocka – Założyciel, główny projektant, Creative Coop Architects, Katarzyna Tworek – Brand Manager, Aurora Technika Świetlna, Piotr Wełniak – Projektant i rzeźbiarz, współtworzący markę Scanning3D.pl, juror konkursu Łazienka – Wybór Roku. (RELACJA Z PIERWSZEGO PANELU)

W drugiej sesji dyskusyjnej udział wzięli przedstawiciele jednych z najważniejszych graczy na rynku wyposażenia łazienek. O koniunkturze i przyszłości branży łazienkowej w panelu Branża łazienkowa bez tajemnic. Najwięksi producenci i dystrybutorzy o rynkowej koniunkturze, rentowności i perspektywach rozwoju sektora w Polsce. Co jest motorem, a co stanowi największe wyzwanie? rozmawiali: Krzysztof Dulban – Dyrektor Dystrybucji, Excellent, Zbigniew Gonsior – Wiceprezes Zarządu, Ferro, Monika Gibes – Ekspert ds. płytek, Max-Fliz, Denis Łukjanow – Prezes, Romexim, Marcelin Matusiak - Strategic Insight Manager, GFK Polonia, Sebastian Rus – Dyrektor Handlowy, Właściciel, Ruke, dr inż. Anna Tępińska-Marcinek – Współwłaściciel, Wiceprezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż. Dyskusję poprowadziła dyrektor wydawnicza Wydawnictwa Publikator, Justyna Łotowska. (RELACJA Z DRUGIEGO PANELU)

Uczestnicy Forum Branży Łazienkowej mogli również wysłuchać prezentacji z cyklu Bathroom Stories, a wśród nich: 

Remont i urządzanie łazienki – proces decyzyjny klientów A.D.2017. Branża łazienkowa z perspektywy klienta – obserwacje GfK Polonia poparte wybranymi wynikami raportu GfK OmniBUZ - Bathroom Users Zoom, pierwszego w Polsce projektu badawczego dedykowanego sektorowi łazienkowemu. - prelekcja Marcelina Matusiaka, Strategic Insight Managera, GFK Polonia (RELACJA Z PRELEKCJI)

Szkło. Jak nowoczesne technologie pozwalają zindywidualizować oblicza współczesnych łazienek - prelekcja Dariusza Jędrzejczaka, szefa działu handlowego, Mochnik (RELACJA Z PRELEKCJI)

- Oświetlenie łazienkowe – trendy, technologie, możliwości - prelekcja Katarzyny Tworek, Brand Manager, Aurora Technika Świetlna (RELACJA Z PRELEKCJI)

Inne spojrzenie na lustro. Nowoczesne trendy w lustrach Ruke - prelekcja Sebastiana Rusa, Dyrektora Handlowego i Właściciela firmy Ruke

Po przerwie na lunch uczestnicy mogli wysłuchać prezentacji z cyklu Akademia Ryneklazienek.pl zaprasza, traktującej o trudnej sztuce wielokanałowej sprzedaży: Omnichannel bez tajemnic, czyli trudna sztuka wielokanałowej sprzedaży, poprowadzonej przez Witolda Podgórskiego, Produkt Menadżera, Comarch ERP Altum i Comarch Retail. (RELACJA Z PRELEKCJI)

Istotnym punktem programu Forum Branży Łazienkowej było uhonorowanie laureatów szesnastej edycji prestiżowego konkursu „Łazienka – Wybór Roku 2017” (FOTORELACJA Z ROZDANIA NAGRÓD) oraz nagrodzenie już po raz 10. najlepszych salonów łazienkowych w Polsce, przyznając im tytuł „Łazienka – Salonu Roku 2017”. (FOTORELACJA Z ROZDANIA NAGRÓD).
Rekomendowane dla Ciebie